סקירה: דיבורית Jabra Drive

סקירה: דיבורית Jabra Drive

הנחיצות של דיבורית בכל רכב היא דבר ברור. אך רמת התפעול שדורש כיום הנהג היא כזו שיוצרת ציפיות גבוהות מדגמים שונים. אנו בודקים את Drive, דיבורית לרכב של חברת,Jabra  כדי להבין האם היא תעמוד בציפיותיו של הנהג הישראלי.

Jabra Drive פונה למגוון רחב של נהגים

כל נהג ישמח למצוא דיבורית שאותה ניתן להתקין מיד וליהנות משלל פונקציות מתקדמות ומאמינות של המוצר החשוב הזה. הדיבורית שלDrive  מאפשרת הרכבה על סוכך/מגן השמש באמצעות התופסן המתכתי שלה ובכך אין היא מצריכה התקנה קבועה ומסורבלת. דגם זה הוא בעל עיצוב אליפטי שתומך בקישורית בלוטות' 3.0.

הדיבורית גם מציגה תמיכה ב-A2DP, והיא מאפשרת זיווג לשני טלפונים במקביל באמצעות טכנולוגיית ה'מולטי-פוינט'. גם דו פלקס מלא, מנגנון הגברת אותות DSP וטווח קליטה עד ל-10 מטר, מובטחים לרוכשי דגם זה. כאמור, אנו מתכוונים לבדוק את הנתונים המרשימים הללו שיכולים לספק לא מעט נהגים בישראל.

בדיקת רמת הביצועים

סאונד ודיבור

הדרייב באמת הציגה לנו איכות צליל מכובדת עם ווליום חזק (שלמען האמת לא מומלץ להגביר עד למקסימום מחשש לעיוות מסוים). השיחות היו ברורות, וגם בדיבור שוטף של שני הצדדים גם יחד אפשר היה להבין אחד את השני.

מעבר לשיחה שנוהלה בקולות רמים וברורים, התמיכה ב-A2DP אפשרה לנו להשמיע מוסיקה מהטלפון או הנחיות מה-GPS שלנו. איכות המוסיקה לא הייתה גבוהה (דבר מוכר מטלפונים חכמים), אך כבדי שמיעה ישמחו להגברה המצוינת בזכות הרמקול החזק והמיקום שעל מגן השמש.

כל ההיבטים של חוויית השימוש

עיצוב ומשקל

העיצוב של ג'ברה דרייב הוא יתרון בפני עצמו. מדובר בדגם במשקל קל של 100 גרם ובמידות מצומצמות שבזכות התקנה לא קבועה מאפשר ניתוק מיידי כשיוצאים מהרכב והכנסה לכיס להמשך השימוש האישי.

לגבי הלחצנים, חברת Jabra מציגה לחצן גדול של מענה וניתוק שיחות שהוא גם הרמקול של הדיבורית. כך לא ניתן לפספס את הלחצן הגדול ואפשר להתרכז בנהיגה במקום לחפש אותו. בצד המכשיר ניתן למצוא כפתור הדלקה/כיבוי וכפתורי ווליום.

תפעול

שקע הטעינה של הדיבורית ממוקם בצד הדיבורית. בזכות כך שמדובר בשקעMicro-USB  בעלי מכשירי 'אנדרואיד' ו 'Windows Phone'-יוכלו להטעין את הדגם הזה באותו המטען שכבר הציבו ברכב עבור מטרה זו.

חיי סוללה

הסוללה של Jabra Drive מבטיחה 20 שעות של דיבור או 30 יום של המתנה. מדובר בנתון מכובד, שגם אם לא הצלחנו לממש אותו לחלוטין, הרי שהתוצאה היא כלל לא רעה. עשינו מספר שיחות מדי יום ולא כיבינו כלל את המכשיר, ועדיין עבדנו עם הדיבורית הזו כמעט שבועיים וחצי. ראוי שנציין גם את החיווי שמציג את מצב הסוללה על הצג של מכשירי ה'אייפון' (אך לצערנו לא על מכשירי ה'אנדרואיד'). טעינת הסוללה נמשכת שעתיים, וגם כאן אין שום בעיה או חיסרון להציג לציבור הנהגים.

מה מגיע בערכה

הערכה כוללת –

 • כבל טעינה .USB
 • מתאם USB למצת של הרכב.
 • הוראות שימוש בעברית.
 • תעודת אחריות.

יתרונות מול חסרונות

השמע האיכותי, המידות הצנועות בהחלט, התופסן החזק והנוח, התמיכה ב-A2DP, ופונקצית המולטי-פוינט, מציגים נתוני זכות חשובים מאוד לכל נהג.

הצליל הלא נקי בעוצמות גבוהות מאוד, הוא חסרון מסוים.

לסיכום

Drive מציגה כאן דיבורית ניידת שימושית מאוד וקומפקטית. ה- Driveתספק את הנהג הישראלי באמינות במהלך הפעילות היומיומית, ואף תקל עליו בזכות התמיכה ב-A2DP כשירצה לשמוע הוראות ניווט בצליל גבוה וברור. עובדות אלה מציגות כדאיות לא מבוטלת ללא מעט נהגים בכבישי הארץ.

מעבר לעמוד המוצר: דיבורית בלוטוס ניידת לרכב Jabra Drive

Share this Story
 • GreenBike
  כללי

  אופניים חשמליים גרין בייק

  גרין בייק הוא מותג אופניים חשמליים שמציג דגמים איכותיים כבר משנת 2005 תוך התמחות גם בחלקי האופניים השונים. החלקים מגיעים מחברות ...
 • אופניים חשמליים מגנום מקס
  כללי

  אופניים חשמליים מגנום

  מגנום הוא מותג אופניים שמדגיש מחשבה מקורית יותר כדי לממש רעיונות חשובים שמשפרים את המוצר. כל זאת תוך התאמה לשוק הישראלי. ...
 • אופניים חשמליים ג'נרל מוטורס
  כללי

  ג'נרל מוטורס עובדת על פיתוח אופניים חשמליים

  שני דגמים חדשים יוצעו לרוכבי האופניים ענקית הרכב ג'נרל מוטורס נכנסת גם היא לשוק האופניים החשמליים, ובשנה הבאה היא תציג שני ...
הצג עוד כתבות דומות

One Comment


 1. ישראל ארואס

  13 באוגוסט 2015 at 09:16

  שלום
  אני מאוד מאוכזב מהמכשיר הזה שנתתם בו אמון וחשבתי שהוא איכותי.הוא מתקלקל כל כמה חודשים במקרה הטוב ועד שמחליפים לי שוב ושוב שירות מאוד גרוע ויחס לא טוב

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *